ART / Etchings etc / Etching 9941025
*
nr 994 1025
ETCHING
signed, a dog, subject: 19x15,
signerad, Hund, motivet: 19x15
Estimate:
400
Auction date:
Monday November 16 2015
at 18:54:58
- Specialauktion
- Läs mer...
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv etsning etsningar grafik hund hundar hundmotiv
-
8290 ETCHINGS
2 pcs, Mas-Olle, outer dimensions including frame:..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:37
-
1007 COLOUR ETCHING
Zao Wou-Ki (b. 1921). Signed, numbered 189/200, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12
*
ETCHING
nr 994 1025
ETCHING
signed, a dog, subject: 19x15,
signerad, Hund, motivet: 19x15
| Estimate: | 400 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday November 16 2015 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv etsning etsningar grafik hund hundar hundmotiv
-
8290 ETCHINGS
2 pcs, Mas-Olle, outer dimensions including frame:..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:37 -
1007 COLOUR ETCHING
Zao Wou-Ki (b. 1921). Signed, numbered 189/200, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12



